De regio Valencia heeft niet alleen een bekend motorcircuit en een aangenaam Mediterraan klimaat. Er zijn meerdere mooie natuurparken en veel leuke stuurwegen in prima staat.
In de bergen is er amper verkeer en kun je volop genieten van het motorrijden.
De gelijknamige hoofdstad werd gesticht door de Romeinen en bloeide onder Moorse heerschappij. Het is een bruisende Mediterrane stad, tegelijk de bakermat van de ‘Paella Valencia’.
Het cultureel-wetenschappelijk complex Ciutat de les Arts i les Ciències is een pareltje van moderne architectuur. Het oude stadsgedeelte in de buurt van de historische kathedraal is zeer sfeervol.
Deze reis verblijven we de eerste en laatste nacht in de buurt van de hoofdstad Valencia.
En gezien we toch in de buurt zijn, voorzien we de eerste avond een bezoekje aan de bruisende stad Valencia.
Tussendoor verhuizen we naar een authentiek viersterrenhotel in het stadje Segorbe. Daar verblijven we 5 nachten.
In het nabije natuurpark Serra d’ Espadà wachten duizenden bochten op ons en dit op uitstekende Spaanse asfaltwegen. Noordwaarts rijzen de hoge bergen van ‘El Maestrat’ op vanuit de zee en meer zuidelijk ontdekken we het ongerepte natuurpark ‘Muela de Cortes’.


Dankzij hetgeen begrepen is in Détour de Luxe reizen we ‘licht’ zonder volledige motorbepakking. Het blijft mogelijk om zelf te rijden naar de bestemming (dus zonder motortransport, vluchten, transfers…) en dan voorzien we een aangepast tarief (zie verder).
Zondag 28 september: aankomst hotel en eerste opwarmingsritten (62 / 98 / 182 / 257 Km)
Heenvlucht van Brussel-Zaventem naar Valencia met aankomst in de voormiddag.
De korte rechtstreekse luchthaventransfer brengt iedereen naar het eerste hotel**** op 20 Km van de stad Valencia.
Daar staan jullie geliefde motoren al te wachten en kan de bagage opgepikt worden. ’s Avonds kunnen de motoren veilig in de garage geplaatst worden.
Wie al staat te popelen om te rijden, kan nog starten met een kort opwarmingsritje richting van het stuwmeer Cortes de Pallas of het natuurpark Muela de Cortes.
We verblijven de eerste én de laatste nacht in dit viersterrenhotel.
Deze eerste avond voorzien we een bezoek aan het centrum van Valencia stad waar we het avondmaal kunnen nemen.
Maandag 29 september: verbindingsrit naar het binnenland ( 191 / 289 / 320 Km )
Vandaag verlaten we het eerste hotel en rijden noordwaarts doorheen de Sierra de Javalambra en het natuurpark Sot de Chera We doorkruisen het pittoreske Chulilla, absoluut een stop en foto waard!
Kies je voor de langste route dan geniet je nog van een knappe zichten op het stuwmeer van Benegaber.
We komen aan in het stadje Segorbe, waar we 5 nachten verblijven in een oud historisch gebouw, omgebouwd tot een sfeervol viersterrenhotel met een excellente keuken (halfpension).
Er is garage voorzien voor de motoren en de bagage is al ter plaatse gebracht.
Segorbe is een gezellig stadje en de perfecte uitvalsbasis voor de routes van de komende dagen.
Dinsdag 30 september: eerste verkenning van de Serra d’Espadà ( 214 / 242 / 283 km )
De Serra d’Espadà is een natuurpark ten noordwesten van Sagunto, dat heel toegankelijk is dankzij de goede wegen erdoorheen. De streek is rustig en verkeersarm, de bochten zijn talrijk.
Woensdag 01 oktober: stuwmeer van Arenoso ( 222 / 260 /300 Km )
Een flinke rit richting van het stuwmeer Embalse de Arenoso, gelegen op de grens met de regio Aragon. Weinig verkeer, goede asfalt, fantastische landschappen en een paar duizend bochten staan vandaag op het menu.
Onderweg ontdek je leuke santuario’s (= kleine ‘heiligdommen’).
Donderdag 02 oktober: de pieken van El Maestrat ( 210 / 299 / 382 Km )
De voorgestelde route gaat noordwaarts, tot aan het gebergte ‘El Maestrat’. Een dunbevolkte en onherbergzame streek, ooit de schuilplaats van het laatste verzet tegen het regime van dictator Generaal Franco.
Je kan afslaan tot aan de historische stad Morella. De geschiedenis van deze strategisch gelegen vestingstad gaat terug tot de Grieken, de Carthagers, de Romeinen, de Moren en uiteindelijk de Christenen. De Moren noemden deze stad Maurela, vandaar de huidige naam. Na een kort bezoek aan deze stad met zijn steile straatjes, keer je terug via leuke kronkelwegen naar het hotel.
Vrijdag 03 oktober: natuurparken Las Palmas en Serra d’Espadán ( 195 / 240 / 298 Km )
Opnieuw een top motorrit voorzien vandaag. Na een passage langs de kust doorheen het natuurpark Las Palmas met zicht op de Middellandse Zee, stuurt de route jullie stalen rossen opnieuw doorheen de Serra d’ Espadán richting Lucena.
Deze leuke wegen maken terecht deel uit van één van de vele etappes van de wielerkoers ‘La Vuelta’.
Zaterdag 04 oktober: natuurpark Muela de Cortes ( 200 / 325 Km )
We verlaten het tweede hotel en zetten koers naar het zuiden, tot aan het indrukwekkende natuurpark Muela de Cortes en het Caroig-massief met de canyon van de Jucar-rivier.
Fantastische stuurwegen doorheen een ruwe en onherbergzame streek. Nog een stevige rit met heel wat motorfun gegarandeerd!
Deze avond komen we aan in hetzelfde hotel als de eerste avond en genieten we nog van een laatste avondmaal samen.
Zondag 05 oktober: terugreis
De motorreis is helaas weer voorbij en de luchthaventransfer pikt jullie in de voormiddag op aan het hotel. De motoren worden ’s morgens of de avond voordien al geladen op de vrachtwagen en vertrekken daarna huiswaarts.
Terugvlucht rechtstreeks van Valencia naar Brussel-Zaventem om 11:25u met Brussels Airlines . Jullie landen in Brussel om 13:45u.
De motoren worden enkele dagen later terug verwacht in Boortmeerbeek.
_______________
Praktische modaliteiten:
Periode : zondag 28 september tot zondag 05 oktober 2025
Formule : 8 dagen / 7 nachten in formule halfpension incl. drankpakket bij avondmaal.
Vereiste Aantal : minimum 12 en maximum 23 motoren
Prijs* (op basis 2-persoonskamer) :
Détour de Luxe : € 2325 voor de piloot en € 1625 voor de duo
Tip: klik op de link Détour de Luxe om te weten wat in de prijs is begrepen
Supplement single-kamer: € 325
Promotie:
Schrijf in voor 21/02/2025 op deze reis en je krijgt een gratis motorstage cadeau!
Deze stage duurt 1 dag en vindt plaats in de buurt van Zottegem op 22/03, 13/04 en 25/05/2025.
– de plaatsen zijn beperkt tot max. 6 deelnemers/cursus
– aanbod ook geldig voor wie reeds is ingeschreven, maar de vroegboekkorting heeft gemist
Het tarief anders geformuleerd:
op gedeelde tweepersoonskamer | piloot en duo | € 1975 p.p. |
op gedeelde tweepersoonskamer | 2 piloten | € 2325 p.p. |
op éénpersoonskamer | 1 piloot | € 2650 p.p. |
Het tarief voor de piloot is op basis van een standaardmotor (niet groter dan BMW R1250RT of BMW R1250GSA)
Na reservatie ontvangen jullie een bestelbon die de reservatie samenvat en waarop het bedrag van het voorschot en te betalen saldo vermeld staat.
We verwachten dat elke deelnemer beschikt over een verzekering reisbijstand en een verzekering reisannulatie.
Beschikken jullie over een goede eigen verzekering dan is dat uiteraard prima.
Jullie kunnen deze polis ook afsluiten via ons aan gunstige tarieven (omdat we deze verzekeringen belangrijk vinden):
– reisbijstand Ethias Privilege aan 4 €/motor/dag en 2 €/dag/persoon. (reisbijstand persoon is de minimale te verzekeren basis)
– annulatieverzekering Ethias aan 2,90 % op de reissom.
Andere mogelijke verzekering: afkoop van de voorziene vrijstelling transportverzekering (€ 375) van de motor = € 19 per motor
opmerking: op dit moment kunnen we nog geen reisbijstand aanbieden voor klanten gedomicilieerd buiten België (neem in dat geval met ons contact voor een oplossing).
Deze reis kan ingekort worden (voor zover de reisplanning dit toelaat):
- 2 dagen minder: 180 euro korting
- 1 dag minder: 90 euro korting
Korting als je zelf wenst te rijden naar de bestemming (dus zonder motortransport, vlucht, luchthaventransfer): € 750 voor de piloot en € 225 voor de duo
Reis gerust met Détour: We zijn verzekerd bij het Garantiefonds Reizen. Op deze manier zijn de door jullie betaalde reissommen en de reisuitvoering volledig gewaarborgd door deze verzekeringsmaatschappij.
Inbegrepen in de prijs:
- rechtstreekse vlucht heen en terug
- de luchthaventransfers ter plaatse
- vervoer van de motor, motorkledij en bagage heen/terug (vertrek vanuit Boortmeerbeek dichtbij Brussel)
- all-risk transportverzekering inbegrepen tot 30.000 € nieuwwaarde per motor (vrijstelling € 375)
- bagagetransport van hotel tot hotel (binnen de voorziene maximale volumes)
- verblijf in een goed hotel 4* (halfpension incl. dranken aan tafel)
- gebruik van de garage van het hotel (3 motoren per parkeervak voor een auto)
- begeleiding op motor tijdens de reis
- alle routes in .gpx + advies inzake gebruik motor-GPS
- reisroadbook met alle nuttige informatie voor het reisverloop
- technische comfortservice beschikbaar aan het hotel
- BTW (uiteraard), plaatselijke toeristenbelasting en reisgarantieverzekering (verzekering = waarborg van de gestorte reissommen)
Tip: klik op de link Détour de Luxe om meer te weten omtrent deze reisformule
Wie meer wil weten over de diverse verzekeringen, de comfortservice, het rij-technisch advies, de routes enz. : zie de rubriek FAQ
Onze algemene en bijzondere voorwaarden zijn toepasselijk. U kunt ze hier raadplegen.
Recent Comments